Merhaba Danışanlarımın Yorumlarına Buradan Göz Atabilirsiniz.

Yorumlar

Yaşım 32, bu problemi yaşayan biri olarak öncelikle kekemeliğin düzelmesi için konuşma terapistinden yardım alınması gerekir. Bunu en iyi anlayan insan benimdir. Uzatma tekniğiymiş falan gittim hayatımı mahvetti. Bu teknikle daha kötü oldu ve param da gitti, çareler aramaya başladım. İnanın yanlış kişilerin yayında daha umutsuz, çaresiz oldum ve aslında benim ilk gitmem gereken yere en son gittim. Yani konuşma terapistime. Öncelikle bu problemi yaşayan arkadaşlar kesinlikle konuşma terapistinden yardım almanız gerekiyor, bu kesin. Çünkü bu eğitim almış, sabırlı, size güç veren, moral aşılayan, destekleyen biri yani konuşma terapisti ile beraber hareket etmeniz gerekiyor. Normal bir insan gibi konuşuyorum artık. Hayat daha kolay. Bana destek olan Aslıhan Hocama, İlkay Hocama ve insan gibi davranan Koru Dil ve Konuşma Merkezi’ne teşekkürler.
Halil İbrahim BEY
01.09.2017
Pelin 2 yaşını doldurduğunda biz ve çocuk doktoru hiç konuşmadığını fark ettik. Çocuk psikiyatrisine Prof. Dr. Elvan İşeri’ye gittik. Otizm tasını olmadığını ancak gelişmede gecikme olabileceğini söyledi. Çare olarak özel eğitime yönlendirdi. Bir yıl süre ile Mavi Barış’ta özel eğitim (oyun terapisi) aldı. 3,5 yaşında ise Romina Mozayan ile Ergoterapi başladık ve devam ediyoruz. Bu sırada kelimeler gelmeye başladı. Şu anda konuşması tamamlandı ancak anlaşılabilirliği zayıf. Bu nedenle 1,5-2 senedir Aslıhan ve İlkay Hanımlarla doğru ses çıkarma ve anlaşılabilirlik çalışıyoruz. Yavaş da olsa ilerliyoruz. Koru Dil ve Konuşma Merkezi’ne güveniyoruz.
Semra KURUCU / Gökçe KURUCU
Biz bu merkezi önce kızım vasıtasıyla tanıdık. Kızıma 2,5 yaşında kekemelik teşhisi konuldu fakat 5 yaşına kadar hiçbir yerde düzgün bir tedavi yöntemi bulamadık. 2,5 sene çocuğumuz her konuştuğunda erim erim eriyorduk. Koru Dil ve Konuşma Merkezi’ni bir pedegog aracılığıyla keşfettik ve Aslıhan hanım gibi sıcacık güler yüzlü ve sabırlı bir öğretmenle karşılaştık. Kızım 5 ay gibi kısa sürede akıcı konuşmaya başladı. Her derste farklı oyun ve oyuncaklar bizi buraya getirmek için farklı etkenlerdi. Biz buradan mutlu bir şekilde ayrılmıştık ki, ikinci çocuğum Baran’da konuşmaya direk kekeleyerek başladı. Açıkçası hiç endişem yoktu. Çünkü kızım burada, doğal konuşmasına sahip olmuştu. Baran 2,5 yaşındaydı ve buraya geldiğimizde. Baran kızımın tam tersi hareketli, oturarak oynamayı hiç sevmez, yaşının gerekliliklerini en üst seviyede yaşayan bir çocuktu. Aslıhan Hanım sabırla, şefkatle ve tatlı dili ile yavaş yavaş hiç acele etmeden, biz ebeveynleri de her derste endişelerimizden arındırarak seanslarına devam etti. Bu kurumun en beğendiğim yanı hiçbir ticari kaygısı olmaması. Bizim yaklaşık 6 aydan sonra seans aralıklarımız 2 haftaya daha sonra da 3 haftaya çıktı. Bu bizim için çok önemli bir ilerlemeydi. Çünkü oğlum gerçekten neredeyse hiç konuşamıyordu. Her derste ili alanımıza yönelik oyunlar ve materyaller hazırlanıyordu. Sabırla ve ilgiyle… Sanırım buradaki seanslarımızın bitmesine az kaldı. Çünkü oğlum artık düzgün konuşuyor. Biz Aslıhan Hanım’a minnettarız. Çok teşekkür, sonsuz teşekkür. Tatlı sohbeti, yatıştırıcı ve sakinleştirici hali, tavrı için. BERAY ve BARAN adına da çok teşekkür ediyorum. Ben bu için bu kadar basit olacağını hiç tahmin etmemiştim. SAĞOLUN, VARONUL.
Kondur Ailesi
27.09.2017
Merhabalar, ben Ömer Yasin’in annesiyim. Oğlum 3,5 yaşında kekelemeye başladı. Bu durum beni fazlasıyla endişelendirdi. Kekemelikle ilgili sürekli araştırma yapıyordum. Ne yapabilirdim, nereye başvurabilirdim, kimlerden yardım alabilirdim diye. Çünkü çaresizdim. 17 yaşında bir kızım var. Kızımla böyle bir şey yaşamadım. Eşim, ailesi, çevresi, arkadaşları sürekli kafa doldurup eşimi başka, başka yönlere çeviriyorlardı. Mesela hacı, hoca gibi zamanı çalan boş şeyler gibi. Ve artık benim hızlanıp en doğru şekilde oğluma bir çare bulmalıydım. İnternetten KORU DİL ve KONUŞMA MERKEZİ’ni keşfettim. Aradık ve Aslıhan Hocamla tanıştık. Şehir dışından gelmiştik. Eylülde oğlum 1. sınıfa başlayacak ve Aslıhan Hocamız daha Eylül ayına bile girmeden oğlumun kekemeliğini tamamen ortadan kaldırdı. Allah’ıma ne kadar şükretsem azdır. Çünkü Rabbim beni ve oğlumu doğru insanlarla karşılaştırdı. Oğlumun Aslıhan Hocamıza olan sevgisi bile bambaşkaydı. Güler yüzlülüğü, sabrı ve inceliğinden dolayı Aslıhan Hocamıza sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki sizi tanıdım. Çevremde böyle sorunlar yaşayan kim varsa tek adres sizlersiniz. Çok çok çoook teşekkür ediyorum.
Leyla ÜMİT
Merhabalar ben Ece’nin annesiyim, kızımız daha önce hiç adını bile duymadığımız pws sendromuyla doğdu. Tanımız 15 aylıkken kondu tam olarak. En büyük endişemiz yürüyebilecek mi acaba olmuştu. Zaman içinde kızımızın yürüme ve kaba motor becerilerini kazanmasıyla bu korkunun yerini acaba konuşabilecek mi sorusu aldı. 3,5 yaşında ilk olarak sadece çığlık atabiliyor, tek tük hecelerle bağırıyordu. Bu aşamada Aslıhan Hocamla tanıştık ve terapilere başladık. Çığlıklar, tek tük heceler ay ve ay yerini anlamlı tek heceli sözcüklere bırakmaya başladı. Her ay kelime sayısı artmaya ve azda olsa artık isteklerini bağırarak değil kelimeleriyle ifade etmeye başladı. Bizim için umut veren bir serüvenin başlangıcı oldu. Yaklaşık 8-9 yıldır aralıklı olarak Aslıhan Hocamla sonrasında İlkay Hocamla çalışmalara devam ettik. Artık bir ailenin parçaları olmuştuk. Şimdi Ece’nin nerede olduğunu merak ederseniz, 12 yaşında normal okula giden, konuşmasında bazı harflerde sıkıntıları olsa da, iletişim kuran, konuşması herkes tarafından anlaşılabilen, arkadaşlarıyla sohbetler edebilen ve konuşmayı çok ama çok seven bir çocuk oldu. Bu zorlu süreçte bize rehberlik eden, yol gösteren, destek olan bu bol konuşmalı günlere gelebilmemizi sağlayan Aslıhan ve İlkay Hocalarımıza teşekkürler demek istiyorum ama teşekkür öyle az ve hafif ki elde ettiğimiz başarı için kelimeler gerçekten yetersiz kalıyor. İyi ki varla, emeklerine, bilgilerine, yöntemlerine sonsuz teşekkürler. Sizleri çok seviyoruz.
Ece Öğe / Ceyda Öğe
18.08.2018
Sena Çelik – 5 Yaşında Merhabalar ben Sena’nın annesi Mine. 5 yaşındaki kızımızın bazı sesleri (k,s,r,ç,y,z) yanlış çıkarma sebebiyle çok sıkıntıya girmiştik. Bizden önce okula giden kızım arkadaşları tarafından anlaşılmıyor ve oyunlarına katılamıyordu. Özgüven eksikliğini çok sık yaşıyordu. Yanlış konuştuğunu bildiği için konuşmak istemiyor ve ses tonunu düşürüyordu. Uzun arayışlar sonrasında bazı arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine KORU DİL ve KONUŞMA MERKEZİ’ne başladık. İlk muayenemiz sonrasında ASLIHAN HANIM bize çok umut verici konuştu ve aralıksız terapiye devam ettik ve bugün terapimiz bitiyor. (Kızım buradan ayrıldığı için üzülüyor). Sadece 3 ay süren bir terapiyle kızım çıkaramadığı bütün sesleri çıkarabiliyor. Özgüvenini kazanmış ve liderlik ruhunu da benimsemiştir arkadaşları arasında. Biz ailesi olarak bu başarı ve özgüvenden son derece mutluyuz. KORU DİL ve KONUŞMA MERKEZİ’ne, ASLIHAN Hanıma sonsuz teşekkürler. Sizi çok seviyoruz.
Mine Çelik
20.12.2018
Merhaba ben Naz’ın annesiyim. Hamileliğimle birlikte başlayan gelişim problemi vardı. Küçük bir bebekti. Beslenmede çok sıkıntılar yaşadık. Kasları zayıftı. 2 yaşında özel eğitimlere başladık. Zor öğrenmesine rağmen öğrenen azimli bir çocuk Naz. Buraya 5 yaşında başladık. Çok az kullandığı kelime sayıları vardır ama zamanla arttı ve 1 yılımızı doldurmadan 2 kelimeli cümleleri rahatlıkla söyleyebiliyor. 3’lüleri sık olmasa da duyuyoruz zaman zaman. Aslıhan öğretmenimizin emeğine sağlık. En kısa süre içerisinde konuşmasını umarım.
Mehtap Yılmaz
06.09.2018
Merhabalar, Aras 2,5 yaşına gelip de hiç konuşmayınca bir sıkıntı olduğunu düşünüp bir çocuk psikoloğuyla görüşmeye gittik. Aras’ta sadece konuşma gecikmesi olduğunu söyleyip içimizi rahatlattı ama Aras’ın yardımsız konuşamayacağını düşünüp bir odyolog arkadaşım Çağla sayesinde Aslıhan Hanımla iletişime geçtik. Aras konuşma terapisine başladığında bir- iki ses dışında hiçbir şey söyleyemiyordu. Aktif bir şekilde vücut dilini kullanmayı tercih ediyordu. Aslıhan Hanım o kadar sakin, ılımlı ve güler yüzlüydü ki onu ilk gördüğüm andan itibaren bana çok güven verdi. Oyunlar oynayarak hiç konuşmayan Aras’ı susmaz hale getirdi. Ona minnettarız. Her daim endişelerimizi görüp bizi sakinleştirdi. Aslıhan Hanım olmasaydı kesinlikle bu kadar sakin ve hızlı bir şekilde konuşmayı öğrenemezdi Aras. Sevgisine, anlayışına, sakinliğine, güler yüzüne, işindeki başarısına daha yazamadığım birçok şey için Aslıhan Hanıma sonsuz teşekkürler. İyi ki onu tanımışız, iyi ki doğru adresi bulmuşuz.
Ceylan İlhan
18.04.2019
İsmail Emir Sarıoğlu, 3 yaşında spontanda 3-5 kelime ile kendini düzgün ifade edemeyen oğlumu “KORU DİL” konuşma merkezinde sayın ASLIHAN ŞEN ÇETİNTAŞ hocamıza getirdik. İlk bir ayda inanılmaz büyük bir değişim başladı. Hırçınlıkları bitti. Kendini ifade etmeye başladı. Öğrenimi hız kazandı. Şu an 6. ayı doldurduk. Oğlum yaşıtlarını yakaladı ve davranışları düzeldi. Sayın Aslıhan ŞEN ÇETİNTAŞ hocamıza bize ve tüm çocuklarına gösterdiği sevgi hoşgörü ve sabır için sonsuz teşekkür ederim. İyi ki “KORU” ailesi ile tanıştık iyi ki sihirli güzel yüreğinizle bize dokundunuz. TEŞEKKÜRLER KORU AİLESİ. Saygılarımla.
Büşra Sarıoğlu
26.04.2019
Merhaba, biz Beypazarı’ndan geliyoruz. Ömer 8 yaşında bazı harfleri söyleyemiyordu. Birçok hastalık geçirdi (vitamin eksikliği, havale). Amer bu hastalıklar nedeniyle geç konuştu. 2. sınıfa gidiyordu yazmayı ve okumayı öğrenince düzelir demiştik ama bir yardım almamız gerektiğini sınıf öğretmenimiz söyledi ve biz başladık araştırmaya. Bir doktor arkadaşımız ve ana okul öğretmeni tavsiyesi üzerine ASLIHAN hanımı bulduk. İnternetten KORU DİL ve KONUŞMA MERKEZİ’ni araştırdık ve ASLIHAN hanıma geldik. Artikülasyon Bozukluğu olduğunu ve 3-4 ay içerisinde düzeleceğini söyledi. Terapilere seanslara geldikçe farkı hemen anladık. ASLIHAN hanımın yardımıyla ve oğlumun azmiyle bu işin de üstesinden geldik. Güler yüzlü ve sıcakkanlılığı için tüm KORU DİL çalışanlarına ve özellikle ASLIHAN hanıma çok teşekkür ederiz. İyi ki bulmuşuz iyi ki gelmişiz. Herkese de tavsiye ediyoruz. Teşekkürler ASLIHAN HANIM emeğinizi unutmayacağız.
İbrahim / Gözde Erçoban
11.05.2019
Merhaba, ben Abdullah Çınar Yıldız’ın annesiyim. Biz çok zor dönemlerden geçerek bugünlere geldik ve bunda katkınız çok fazla. Çınar 3 yaşındayken sizlerle tanıştık ve Çınar’ın sadece birkaç kelimesi vardı. Zaten bizi bu yolculuğa iten de yaşıtlarından geri olan konuşmasıydı. Ama ne kadar şanslıyız ki sizlerle tanıştık ve şu an evde, kreşte hiç susmayan bir çocuğum oldu çok şükür. İyi ki tanımışız sizleri. Güler yüzünüz, izlediğiniz yol, ödevler hepsinin ayrı ayrı bizlere çok faydası oldu. Sadece anne, baba ve birkaç kelime söyleyen çocuğum 10 ayda bütün zorlukları aşarak harika bir yol aldı. Sizlere sonsuz teşekkür ediyorum. İyi karşılaşmışız ve iyi ki bu yolda istikrarlı olmuşuz. Özverinize ve fedakarlığınıza hayranım. Sonsuz teşekkürler. Hayatımızın hep bir yerinde Koru Dil ve en önemlisi Aslıhan Hanımın çok büyük bir yeri olacaktır. Çok teşekkürler. Ben kendime söz vermiştim. Çınar konuşsun hiç SUS demeyeceğim diye ama şu an öyle bir noktadayız ki çok teşekkürler.
Gamze / Abdurrahman Yıldız
seanslara geldikçe farkı hemen anladık. ASLIHAN hanımın yardımıyla ve oğlumun azmiyle bu işin de üstesinden geldik. Güler yüzlü ve sıcakkanlılığı için tüm KORU DİL çalışanlarına ve özellikle ASLIHAN hanıma çok teşekkür ederiz. İyi ki bulmuşuz iyi ki gelmişiz. Herkese de tavsiye ediyoruz. Teşekkürler ASLIHAN HANIM emeğinizi unutmayacağız.
İbrahim / Gözde Erçoban
11.05.2019